traffic analysis بیونت

سخن آغازین

سخن آغازین

دانش مانند خلیجی است که من و همکارانم تنها چند دانه ماسه از این پهنای گسترده برداشته ایم. "آیزاک نیوتن"

با توجه به سرعت بالای تولید دانش در زمینه علوم زیستی و انتشار سالانه صدها هزار مقاله علمی و پژوهشی در این حوزه، استفاده از این حجم از اطلاعات نیازمند جمع آوری و دسته بندی بر اساس موضوعات و کاربرد های مختلف می باشد.

در کشور ما نیز پیشرفت قابل توجهی در علوم پایه و بالاخص علوم زیستی طی سالهای اخیر ایجاد شده است، اما هنوز در حوزه پایگاه های داده کاری درخور انجام نشده است و این امر باعث شده دانشجویان و محققین مجبور به استفاده از منابع بین المللی به زبان انگلیسی بشوند.

ایجاد یک بانک اطلاعاتی به روز و به زبان فارسی که حاوی جدیدترین یافته های علمی و پژوهشی در حوزه علوم زیست شناسی باشد، هدف اصلی تیم بیونت است.  بر کسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین ابزار ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشجویان و دانش آموزان در عصر حاضر اینترنت است. تیم بیونت می کوشد تا از این بستر استفاده کرده و جدیدترین اخبار و یافته های دانشمندان در سرتاسر جهان را در زمینه های ژنتیک، بیوتکنولوژی، سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی و دیگر شاخه های زیست شناسی گردآوری کرده و به زبان فارسی در دسترس محققان و دانشجویان، قرار داده و از این طریق علاوه بر صرفه جوئی در زمان، ایده های جدید تحقیقاتی را در اختیار ایشان قرار دهد.

اخبار و اطلاعات منتشر شده در وبسایت بیونت توسط کادر علمی تشکیل شده از محققان برتر کشور، از منابع معتبر بین المللی استخراج گشته و به نحوی ترجمه و ویرایش می گردد که علاوه بر دانشجویان و محققان برای همه علاقمندان به علوم زیستی نیز قابل استفاده باشد.

امید است فعالیت این گروه علمی بتواند گام موثری در ارتقاء فضای تولید دانش در علوم زیستی و جذب علاقمندان به این حوزه در کشور عزیزمان ایران بر دارد.

منبع: bionet

 • نویسنده : بهزاد دماوند
 • تاریخ انتشار : 29-09-14
 1. زینب گفت:

  سلام وخسته نباشید
  وب سایت خیلی عالی وخوبی داریدمن تازه ازطریق لینکداین باهاش اشناشدم
  منم خیلی وقت بودمی خواستم مقاله هایی که ترجمه می کنم تواینترنت بذارم که بقیه ی فارسی زبان هام بتونن استفاده کنند
  خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کنم

 2. فهیمه گفت:

  سلام.مطالب عالی وآموزنده است .پاینده باشید

 3. م گفت:

  لطفن از تیم پژوهشی که زیر مظر شما کار می‌کنند عکس و تصویر هم بذارین
  پیروز باشین

 4. محمد گفت:

  عالی